Aktuality
!
3.6.2024
Kudy k volbám?
Mapová aplikace navigace do volebních místností je aktualizována. Najděte si cestu do své volební místnosti pro Volby do Evropského parlamentu.
!
31.5.2024
Portál digitální technické mapy kraje
Praha a Středočeský kraj spouští v souvislosti s přechodem na celorepublikovou digitální technickou mapu krajů společný Portál DTM. Jde o hlavní informační uzel sloužící především správcům dopravní a technické infrastruktury, městským částem a obcím Středočeského kraje. Na portálu aktuálně najdete všechny důležité informace o DTM a mapovou aplikaci. Postupně budou k dispozici i další funkce jako validátor dat, výdej dat, statistiky a georeport. Plná funkčnost je očekávána po 1.7. 2024, kdy nabyde účinnosti zákon č. 47/2020, podle kterého je DTM kraje vedena.
Aktualita - obrázek
!
24.4.2024
Praha má fotorealistický model
Fotorealistický model neboli takzvaný 3D mesh je jednou z možností 3D reprezentace prostoru města. IPR Praha nechal zpracovat z šikmých leteckých snímků fotorealistický model celé Prahy, který je nově dostupný ve webové aplikaci 3D modelu Prahy. Fotorealistický model neboli takzvaný 3D mesh je jednou z možností 3D reprezentace prostoru města. IPR Praha nechal zpracovat z šikmých leteckých snímků fotorealistický model celé Prahy, který je nově dostupný ve webové aplikaci 3D modelu Prahy. Více o modelu si přečtěte v článku: https://geoportalpraha.cz/data-a-sluzby/clanky-a-projekty/3D-model/3D-mesh.
Aktualita - obrázek
!
23.1.2024
Od 22.1.2024 platí nová pravidla poskytování dat.
Rada hl. m. Prahy schválila nová pravidla poskytování geografických dat, díky nimž se zjednodušují podmínky používání otevřených dat. Zároveň je zjednodušen systém žádostí o bezplatné poskytnutí dat pro subjekty veřejné správy. Pravidla najdete v záložce Dokumenty.
!
11.1.2024
Omlouváme se za technické potíže s poskytováním dat.
Kvůli nevyzpytatelným problémům s infrastrukturou se vyskytují výpadky otevřených dat a technické problémy s jejich stahováním. Na řešení pracujeme, v případě, že narazíte na chybějící data či problém se stažením, neváhejte nás kontaktovat.
!
14.11.2023
Probíhá pilotní provoz nového geoportálu Praha.
Hlavními novinkami na geoportálu jsou nově zpracovaná otevřená data, včetně nového přístupu ke stažení předpřipravených balíčků dat a nově poskytování dat přes ArcGIS Hub. Připravili jsme zbrusu nový Atlas Prahy (nástupce mapy online) s novým vzhledem a rozšířenou funkcionalitou. Nově pro komunikaci s námi a hlášení problémů můžete využít formulář na stránce Kontakty. V rámci pilotního provozu ladíme všechnu funkcionalitu, může tedy docházet k drobným problémům s dostupností geoportálu či jeho částí.